Jak utrzymać piękną i zdrową cerę każdego dnia? Poznaj 5 rytuałów pielęgnacyjnych.

Jak utrzymać  piękną i zdrową cerę każdego dnia? Poznaj 5 rytuałów pielęgnacyjnych.

Po pierwsze podczas porannej i wieczornej toalety należy odpowiednim do typu cery preparatem kosmetycznym oczyścić cerę, jeśli cera jest szara, zanieczyszczona, bez blasku dobrze jest włączyć do zmywania preparat z odpowiednio dobranym do typu cery stężeniem AHA dla odzyskania świeżości głębszego wypłukiwania sebum  i utorowania drogi dla substancji aktywnych zawartych w preparatach kosmetycznych, nakładanych po oczyszczeniu.

Tak przygotowaną i osuszoną cerę, jeśli jest taka potrzeba można tonizować tonikiem odpowiadającym rodzajowi cery i nałożyć np. serum na coperose jeśli są rozszerzone naczynka włosowate, czy spray peptydowy ze srebrem koloidalnym, który wykazuje działanie minn. przeciw grzybicze, anty-bakteryjne i regenerujące.

Po wchłonięciu serum (sprayu) można nałożyć w zależności od typu cery i warunków pogodowych krem lub przy cerach bardziej wymagających Blemish Balm Dr Shramek, który zawiera oprócz składników regeneracyjnych i leczniczych piękny kolor.

Ważne jest aby przy cerach problematycznych raczej odstawić m-up, przynajmniej do czasu przywrócenia skórze witalności, można zamiennie stosować Blemish Balm Dr Shramek z kolorem.

Jeśli Blemish Balm nie pokryje wszystkich niedoskonałości cery a są wykwity zapalne, można punktowo na koniec położyć maleńką ilość np. Cover balsam acne special – corektor kamuflujący i wspomagający wchłanianie stanów zapalnych.

Na koniec porannej toalety, można skórę poprószyć matującym pudrem i wykonać makijaż bez podkładu kolorowego.

Podstawą wieczornej toalety jest dokładne oczyszczenie cery ze złogów łojotokowych, kurzu i resztek makijażu, tonizowanie  i wklepanie odpowiedniego preparatu kosmetycznego na noc.

Świeży kolor cery, gładkość i czystość dobrze jest utrzymywać przez cały rok wykonując np. 2 do 4 razy w miesiącu piling odpowiednio dobrany do typu cery z poparciem wcześniej dobranej maseczki do potrzeb cery, użytej zaraz po zmyciu pilingu.

Uwaga ! Pilingi domowe wykonujemy wieczorową porą.

Tak pielęgnowana cera będzie miała ładny odcień koloru każdego dnia, będzie zabezpieczona przed drobnoustrojami chorobotwórczymi, a ew. stany zapalne na skórze będą się goiły nie pozostawiając blizn i przebarwień przy jednoczesnym utrzymaniu nawilżenia.

Wiosna to ten czas kiedy można rozpocząć w gabinecie kosmetycznym  serie kuracji zabiegami   tj. oczyścić profesjonalnie cerę , wzmocnić strukturę komórek skóry (zagęścić), wymodelować podbródek czy odmłodzić o kilka lat.

W zależności od preferencji skóry, najbardziej odpowiednią dla cery kurację powinna dobrać kosmetyczka podczas wiosennej wizyty w gabinecie.

 Zapraszam do kontaktu w celu ustalenia dogodnego terminu darmowej konsultacji, podczas której omówimy najbardziej korzystną dla cery,kurację kosmetyczną  www.kreatorkapiekna.pl

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>