Jak radzić sobie z wypryskami na skórze ?

Jak radzić sobie z wypryskami na skórze ?

 Zmiany zapalne na skórze się leczy, nie usuwa!

 

Stanów zapalnych najlepiej nie usuwać aby nie zakazić zdrowej tkanki, gdyż powoduje to wtórne infekcje.  Zdrowe tkanki szybko obejmują stan zapalny przy próbach wyciskania i wraz z płynem surowiczym stan zapalny szybko się rozprzestrzenia, dlatego aby usunąć pozostałość po wygojonym stanie zapalnym, najlepiej skorzystać z zabiegu manualnego oczyszczenia cery w gabinecie kosmetycznym. Powstałe blizny skórne po wypryskach zapalnych można usunąć zabiegami  mikrodermabrazji. Ilość zabiegów jest zależna od głębokości blizn i indywidualnych cech skóry. Zabiegami eksfoliacji z odpowiednio dobranym stężeniem kwasów można poprawić i uregulować nadmierny łojotok, usunąć powstałe po wypryskach przebarwienia wygładzić bruzdy czy zagęścić skórę, jeśli jest wiotka i cienka, a nawet odmłodzić cerę o 10 lat.

Jest ogromna ilość produktów na rynku do gojenia  stanów zapalnych skóry. Ja polecam doraźnie na pojedyncze zmiany cover balsam acne special. Jest to maść przyspieszająca wchłanianie stanów zapalnych czyli gojenia oraz kamuflażu zmiany, którą wykorzystuję w gabinecie od 20 lat.

Ważne jest aby na własną rękę nie oczyszczać zmian podczas co 2-ej toalety w domu, ponieważ gruczoły łojowe przy częstym wyciskaniu pracują co raz bardziej wydajnie, co zwiększa łojotok,  dając efekt odwrotny do zamierzonego.

Ważna jest również dopasowana do potrzeb skóry pielęgnacja domowa, która powinna korelować z zabiegami w gabinecie, wzmacniając kurację

Aby utrzymać świeżość skóry łojotokowej przez okres zimy, nie dopuścić do powstania głębszych, szpecących zmian i do zatykania porów  dobrze jest używać do zmywania np. cleanser z kwasami, który wypłukuje zanieczyszczenia, rozpuści delikatnie zewnętrzną warstwę rogową naskórka, torując jednocześnie drogę wchłanialności kosmetyku używanego zaraz po umyciu. Dobrym sposobem jest położenie przed ostatecznego kosmetyku (kremu), a po umyciu cleanserem 8% i wysuszeniu spryskać skórę tonikiem ze srebrem koloidalnym, który wykazuje między innymi  działanie przeciw grzybicze, bakteriobójcze, antyseptyczne, a więc to czego skóra łojotokowa potrzebuje aby wzmocnić odporność na drobnoustroje chorobotwórcze. Osobiście stosuję Larens Biopeptide Spray Prof. Frydrychowskiego i szczerze polecam. Jeśli są jakiekolwiek wypryski zapalne, można użyć korygujący i jednocześnie przeciw zapalny np. cover balsam acne special punktowo i zaraz po kremie.

Tak utrzymaną przez zimę cerę łojotokową można traktować jako wyjście do głębszych zabiegów w gabinecie tj. oczyszczanie manualne, mikrodermabrazja czy eksfoliacje w zależności o typu cery. Kosmetyczka w gabinecie dobierze najbardziej odpowiedni zabieg.

Domowe maseczki

– Cerę szarą bez blasku można ożywić maseczką z zielonego świeżego ogórka (starty na grubej tarce). Konsystencję papki położyć na ok. 15 – 20 min. na skórę. Następnie zmyć ciepła wodą i wsmarować odpowiedni preparat kosmetyczny. Wynik to cera bardziej rozświetlona i nawilżona.

– Cerę łuszczącą, suchą można wspomóc np. położeniem na czystą skórę naturalnego miodu w formie cienkiej maseczki na 20 do 30 min. Następnie zmyć ciepłą wodą i natłuścić odpowiednim preparatem kosmetycznym lub olejem kokosowym Wynik to ulga, nawilżenie i wygładzenie skóry..

Dobrze jest pozwolić sobie na luksus w gabinecie i piękną zadbaną cerę przez cały rok. Łatwiej to osiągnąć przy pomocy prowadzącej,  doświadczonej kosmetyczki.

Pozdrawiam!

Renata Lipowiecka – Kreatorka Piękna

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>